Jak radzić sobie z telemarketerami?

Jak radzić sobie z telemarketerami?

Jak radzić sobie z telemarketerami? W walce z nimi nie jesteśmy bezbronni, a wprowadzone RODO bardzo ułatwia sprawę. W świetle obowiązujących przepisów nasz numer telefonu traktowany jest tak samo, jak nasze dane osobowe. Jednak telemarketerzy wynajdują nowe sposoby na omijanie przepisów, ale można się przed nimi bronić i jest na to kilka sposobów. Pierwszym sposobem jest, aby na początku rozmowy starać się zachowywać spokój i powiedzieć wyraźnie i stanowczo, że nie interesuje nas oferta, o której mówi telemarketer. Kolejną metodą, może być usunięcie swojego numeru z ich bazy.

Jest wiele systemów, które mają taką opcję do zaznaczenia i to nam załatwi sprawę raz na zawsze. Istnieje też sposób jak ignorowanie takich rozmów. W takim przypadku możemy dodać ich numer do czarnej listy w swoim telefonie. Polega ona na blokowaniu połączenia przychodzącego którego nie chcemy odbierać. Jeżeli jednak odbierzemy taki numer i usłyszymy od telemarketera, że rozmowa jest nagrywana, to mamy prawo się na to nie zgodzić, co powinno błyskawicznie zakończyć rozmowę. Nie warto jednak stosować wymówek w stylu bark czasu, ponieważ telemarketerzy będą próbować dzwonić do skutku. Należy również uważać na wszelkie aktualizacje danych, oraz przedłużenie umów, ponieważ handlowcy zazwyczaj sprytnie przemycają zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wtedy zaczyna się dzwonienie telemarketerów. Możemy również poprosić o to, aby telefon odbył się w innym terminie. Mówimy po prostu, że jesteśmy bardzo zajęci i w tej chwili nie możemy rozmawiać. Po rozmowie zapisać ten numer i już więcej go nie odbierać.

Możemy również zapytać telemarketera, kiedy się urodził i przeczytać mu horoskop (dzienny, tygodniowy i miesięczny). Czytaj tak długo, aż z rezygnuje z rozmowy z tobą. Ostatnim sposobem może być po prostu założenie appki na telefon. Są takie trzy: “Truecaller”, “odebrać telefon” i “Caller ID”. Polegają one na rozpoznawaniu większości spamerów na przykład podświetla na czerwono numer i informuje o tym co znalazła na temat tego numeru. Wtedy wiemy czy odebrać czy też nie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *