Jak zabezpieczyć telefon przed atakami hackerskimi

Jak zabezpieczyć telefon przed atakami hackerskimi

Zhakowanie Twojego smartfona jest równoznaczne z włamaniem do Twojego domu. Stanowi to poważną inwazję na Twoją prywatność, naruszenie Twojej osobistej przestrzeni, a co gorsza, zwykle potrzeba czasu, aby ofiara odkryła, że telefon został zhackowany. Smartfony to stosunkowo małe urządzenia, które łatwo zgubić, lub ukraść. Nieustannie odbierają i wysyłają informacje, co czyni je łatwym celem dla przestępców. Oto kilka zaleceń, jak chronić je przed hakerami:

1. Zaktualizuj aplikacje i system operacyjny

Programiści stale aktualizują swoje oprogramowanie i to nie tylko ze względów stylistycznych, ale wprowadzają ulepszenia, które pomogą Ci zapobiec atakom, wirusom, włamaniom i uszczelnić luki w zabezpieczeniach. Po otrzymaniu powiadomienia o aktualizacji należy ją natychmiast zainstalować.

2. Unikaj publicznego WiFi

Otwarte sieci w centrach handlowych, kawiarniach i na lotniskach stanowią zaproszenie dla wszelkiego rodzaju zagrożeń internetowych. Staraj się korzystać z prywatnego połączenia, kiedy tylko jest to możliwe i wyłącz dostęp do WiFi i Bluetooth, chyba że używasz smartwatcha, który tego wymaga. Jeśli nie jest to możliwe, rozważ pobranie aplikacji VPN (wirtualnej sieci prywatnej), która zapewnia bezpieczny tunel między urządzeniami za pośrednictwem szyfrowanego połączenia.

3. Zablokuj swój smartfon

Ustaw hasło składające się z co najmniej sześciu cyfr, aby uzyskać dostęp do urządzenia. Jeśli nie czujesz się komfortowo z tą opcją, wypróbuj skanowanie palca lub blokadę identyfikacji twarzy. Oba sposoby są łatwymi w użyciu alternatywami. Zablokuj wszystkie aplikacje zawierające dane osobowe za pomocą haseł.

4. Zachowaj swój numer w tajemnicy

Nie wpisuj swojego numeru do niepotrzebnych aplikacji, która o niego prosi. Im więcej stron posiada Twój numer telefonu komórkowego, tym bardziej jesteś narażony na włamania i oszustwa SMS.

5. Nie przesadzaj z udostępnianiem informacji na portalach społecznościowych

Unikaj nadmiernego ujawniania informacji na portalach społecznościowych. Mamy tu na myśli konkretne adresy, miejsca pracy, numery telefonów komórkowych, nazwiska członków rodziny i wszelkie szczegóły, które mogłyby zostać wykorzystane przez hakerów do śledzenia.

6. Nie przechowuj dokumentów w telefonie

Wyrób sobie nawyk oczyszczania smartfona z osobistych dokumentów, poufnych e-maili, kont służbowych lub informacji, których ujawnienie mogłoby Ci zaszkodzić.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *