Jak działają współcześnie złodzieje?

Jak działają współcześnie złodzieje?

Dziś bardzo rzadko zdarza się, że ktoś zostanie okradziony na ulicy, choć oczywiście wciąż się to zdarza. Jednak większość złodziei przeniosła się do internetu i to za pomocą narzędzi, które im on oferuje, okradają niczego nieświadomych ludzi. To nie tylko hakerzy, którzy codziennie włamują się na nasze konta. To także osoby, które małym wysiłkiem wykorzystują mniej świadome od siebie osoby.

Jak dziś się kradnie?

Nikt dziś nie podchodzi do nas na ulicy i nie stara się wyrwać nam torebki czy wyjąć portfela z kieszeni. To dla wielu osób zbyt ryzykowne, poza tym osoba okradana widzi, kto się na nią rzucił, a do tego dochodzą świadkowie, którzy potwierdzą, że doszło do kradzieży. Do tego ktoś może nas powstrzymać. Takich zagrożeń dla złodziei nie ma w internecie. Złodzieje nie pokazują twarzy swoim ofiarom, mogą nawet podać im fałszywe dane, a szukanie takiej osoby tylko po numerze konta bankowego może okazać się zwyczajnie niemożliwe. Dlatego dziś złodzieje siedzą sobie wygodnie w swoim domu i czekają cierpliwie, aż ktoś złapie się na przygotowaną przez niego pułapkę.

Gdzie najczęściej spotkamy współczesnych złodziei?

Współczesny złodziej korzysta z najwygodniejszych dla siebie rozwiązań. Dlatego chętnie sięga po portale ogłoszeniowe, które nie wymagają żadnej weryfikacji nowych kont czy dodawanych ogłoszeń. Jak wszyscy doskonale wiemy, to właśnie na tego typu stronach dochodzi do oszustw najczęściej. Często złodzieje nie tylko specjalnie oferują przedmioty o naprawdę sporej wartości, ale są to rzeczy skierowane szczególnie do osób młodych, które najłatwiej jest oszukać i najłatwiej jest im uciec. Bardzo często bowiem młode osoby nie wiedzą, co robić, kiedy padną ofiarą oszustwa i niechętnie idą na policję, bo są uprzedzeni do tego organu służb mundurowych.

Kim jest współczesny złodziej?

Dziś każdy może założyć fałszywe ogłoszenie w internecie i okradać niczego nieświadomych klientów. Oznacza to, że nie musimy mieć żadnych szczególnych umiejętności czy wiedzy na jakikolwiek temat. Nowi złodzieje pojawiają się jak grzyby po deszczu. Zwykłe osoby skuszone wizją szybkiego i prostego zarobku bardzo chętnie sięgają po tego typu rozwiązanie, zupełnie nie przejmując się tym, że okradają innych z długo oszczędzanych na dany cel środków. Jednocześnie zdają sobie oni świetnie sprawę z tego, że większość osób, które zostaną przez nich oszukane, nie będą nawet wiedziały, jak i komu mogą zgłosić przestępstwo, którego ofiarą się stali.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *