Czy można żyć bez telefonu komórkowego?
Więcej niż dziewięć na dziesięć Polaków nie może żyć bez telefonu komórkowego. Ze smartfona korzystamy codziennie po kilka godzin i nie rozstajemy się z nim nawet w sypialni, czy też podczas spotkań towarzyskich. Właściwie przenieśliśmy cały wielki świat do tego małego urządzenia. Mamy w nim różne smsy, komunikatory i media społecznościowe,a także możemy nim płacić, robić zakupy. Dlatego jak zapomnimy zabrać telefon z domu to często powoduje niepokój i dyskomfort.
Dlatego chętniej wrócimy po niego, niż wytrzymamy bez niego cały dzień. Ponad dwadzieścia lat temu telefony komórkowe były symbolem luksusu. Takie urządzenie posiadały przede wszystkim osoby majętne. Dziś z takich urządzeń korzystają wszystkie klasy społeczne. Smartfony posiadają dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Telefony często spełniają rolę komputera. Kiedyś telefon służył tylko do dzwonienia. Dziś komórka to gadżet, który zmienił świat szybciej niż jakikolwiek inny wynalazek. Gadżet ten nie tylko służy do rozmów, ale to urządzenie wyposażone w aparaty, notatniki, radia itp. Telefony stacjonarne odeszły do lamusa, bo my jako społeczeństwo lubimy być mobilni i coraz bardziej niezależni i świadomość że z prawie każdego miejsca możemy zadzwonić lub napisać SMS-a, jest dla nas kluczowa. Bez telefonu czujemy się jak bez ręki. Smartfony stają się naszymi małymi centrami dowodzenia.
Dzięki nim uczymy się języków obcych, realizujemy plany dietetyczne i oglądamy filmy. Podłączamy je do urządzeń kuchennych, żeby szybciej i lepiej gotować. Nowoczesne urządzenia wspierają masę kreatywności, dbają o nasz plan dnia i listę obowiązków. Korzystamy z telefonu bez umiaru,dlatego większość Polaków nie potrafi żyć bez telefonu komórkowego. Smartfon ma mnóstwo zalet, na pewno należy do nich możliwość wezwania pomocy na środku pustej drogi albo w górach. Już od najmłodszych lat przywiązujemy do nich dzieci. Dzięki temu mamy nad nimi większą kontrolę i dbamy o ich bezpieczeństwo.