Aplikacja ProteGo Safe. Co warto wiedzieć?

Aplikacja ProteGo Safe. Co warto wiedzieć?

Aplikacja ta informuje nas o potencjalnym zagrożeniu zakażenia koronawirusem. Im więcej wiemy o sobie, tym skuteczniej możemy się chronić. W tej wersji aplikacja umożliwia samokontrolę naszego stanu zdrowia. W praktyce wygląda to tak, że jeżeli inny użytkownik aplikacji, z którym spotkaliśmy się w ostatnich 14 dniach, zachoruje na koronawirus to zostaniemy o tym poinformowani. Aplikacja analizuje długość, czas i odległość kontaktu.

Po zainstalowaniu ProteGO Safe w telefonie aplikacja poprosi o włączenie funkcji monitorowania ryzyka. To rozwiązanie oparte na technologii bluetooth. Dzięki tej funkcji ProteGO Safe stale monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których aplikacja także jest zainstalowana. Jeśli znajdzie takie urządzenie, a kontakt naszego telefonu z innym, na którym też zainstalowana jest ProteGO Safe, potrwa dłużej niż 15 minut i będzie miał miejsce w odległości poniżej 2 metrów to nasz telefon zapamięta to „spotkanie”. Informacje o takich spotkaniach aplikacje będą trzymały w swojej pamięci przez 14 dni. Ważne jest, że program nie zbiera informacji o użytkownikach. Zbiera jedynie informacje o spotkaniach urządzeń. ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie Dziennika Zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o tym, jak się czujemy i w jakiej jesteśmy kondycji.

Dzięki temu, w razie wystąpienia niepokojących objawów, możemy zareagować. Dziennik Zdrowia to także, jeśli zajdzie taka potrzeba jest to narzędzie pomocne dla lekarzy. Ułatwia przekazanie personelowi medycznemu informacji o rozwoju objawów oraz współistniejących schorzeniach, czy przyjmowanych lekach. Dzięki temu zyskujemy szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia. Korzystanie z ProteGo Safe nie stanowi wytycznej. Nie jest obowiązkowe w jakiejkolwiek strefie. Rząd zaleca korzystanie z tej aplikacji w celu zwiększenia bezpieczeństwa, co stanowi podstawowy element kampanii. Korzystanie z ProteGo Safe jest więc oparte na zasadzie dobrowolności. To od nas zależy czy zdecydujemy się na jej pobranie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *