Jakie są najpopularniejsze media społecznościowe?

Jakie są najpopularniejsze media społecznościowe?

Są one obecnie stałym elementem naszego życia. Nierzadko pierwszą czynnością, jaką wykonujemy tuż przed zaśnięciem oraz zaraz po przebudzeniu jest sprawdzenie wszelkich aktywności w serwisach społecznościowych. Pierwszym z nich jest Facebook. Jest on niekwestionowanym liderem w popularności i liczbie użytkowników, który powstał czternaście lat temu. Portal Marka Zuckerberga posiada już ponad 2,2 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie.

Osobną aplikacją Facebooka, służącą jedynie do wymiany wiadomości stał się Messenger. Dzięki niemu łatwo skontaktujemy się z osobami posiadającymi konta na Facebooku, bez konieczności otwierania samego portalu. Kolejny to Instagram. Rozwija się on w bardzo szybkim tempie, notując codzienną aktywność swoich użytkowników na poziomie kilkuset milionów. Pozwala on w szybki i wygodny sposób dzielić się ze światem zdjęciami i filmami oraz przeglądać publikowane przez innych użytkowników materiały. Możemy je skomentować lub polubić dając serduszko. Tym, co odróżnia Instagrama od Facebooka są hashtagi. Dzięki nim możemy przypisać dane hasło do naszego zdjęcia lub filmu, a także w łatwy sposób wyszukać opublikowane przez innych użytkowników materiały. Następny to YouTube, który powstał w 2005 roku, a jego głównym celem jest udostępnianie i oglądanie materiałów wideo. Serwis ten nieustannie zyskuje na popularności.

Wiele marek już dawno zauważyło rosnącą grupę użytkowników YouTube’a, a tym samym dostrzegło jego potencjał reklamowy. Portal ten pozwala na subskrypcję ulubionych kanałów oraz wystawianie komentarzy do zamieszczanych tam treści. Twitter to kolejny z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Jest to świetna platforma do rozpowszechniania swoich myśli wśród szerszej publiczności, a także narzędzie do śledzenia najnowszych informacji. To co najbardziej łączy tę platformę z Facebookiem to możliwość ciągłej aktualizacji swojego statusu, czyli publikacji bieżących postów. Jednocześnie konieczność publikacji zwięzłych, krótkich postów sprawiła, że platformę Twittera pokochały gwiazdy czy politycy, którzy chętnie dzielą się swoimi krótkimi i zwięzłymi przemyśleniami.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *