Najpopularniejsze sieci komórkowe

Najpopularniejsze sieci komórkowe

Kupując pierwszy telefon komórkowy, zdarza się że pada pytanie w jakiej sieci komórkowej chciałbyś być. W takich sytuacjach często zastanawiamy się jakie są i która będzie dla nas najlepsza. Najbardziej popularne są sieci Orange, Play, Plus, T-Mobile. Kolejność nie jest przypadkowa. Z raportu z lutego 2020 roku to właśnie tak plasowały się one, pod względem popularności. Każdy z nas może wybrać inną. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy ilość internetu, nielimitowane rozmowy, nielimitowane SMS-y, darmowe oglądanie filmów czy pobieranie aplikacji. Często też wybór zależy od tego czy chcemy wziąć numer tylko dla siebie czy dla całej rodziny, albo czy zależy nam na jakiś dodatkowych urządzeniach, akcesoriach. Jeśli uda nam się ustalić to na czym najbardziej nam zależy to wybór wcale nie będzie taki trudny.

Jednak często się zdarza, że mieszkamy w miejscowości, gdzie jest ciągły problem z siecią. Wtedy kierujemy się opinią sąsiadów, rodziny. Szukamy wśród najbliższych jakie sieci polecają, które najlepszy mają sygnał, albo odrzucamy te które mają największy problem z zasięgiem w danym miejscu. W takich sytuacjach, nasze oczekiwania schodzą na drugi plan. Dlaczego? Wyobraźcie sobie, że znaleźliście super ofertę w danej sieci. Wszystko Wam odpowiada cena, parametry, bonusy jednym słowem bomba. Wracamy do domu, zadowoleni ze swojego wyboru, a tu jedno wielkie rozczarowanie. Nigdzie nie możemy znaleźć zasięgu, albo zasięg jest tak słaby, że wyświetla nam się komunikat „tylko połączenia alarmowe”. Udaje nam się znaleźć jakieś miejsce w domu, albo na podwórku gdzie mamy lepszy zasięg. Próbujemy zadzwonić a tu ciągle przerywa nam rozmowę, a bo wiatr wieje, a tu przeszliśmy metr dalej i tracimy zasięg. Co w takiej sytuacji czujemy? Jesteśmy źli i rozczarowani. Mamy pretensję do całego świata, bo trzeba płacić abonament, a nie jesteśmy w stanie skorzystać nawet z połowy oferty, na której nam zależało. W takich przypadkach możemy mieć pretensje tylko do siebie. To my powinniśmy ocenić najpierw, która sieć będzie najlepsza w danym miejscu. Często się zdarza, że jedna kompletnie nie może odnaleźć zasięgu, ale druga ma prawie całą skalę kresek odpowiadających za zasięg.

Wybierając najlepszą sieć dla nas powinniśmy na spokojnie zastanowić się nad tym co chcemy, jakie mamy wymagania. Poznanie ofert wszystkich sieci pozwoli nam wybrać tą najlepszą. Warto pamiętać, że ze względu na różne potrzeby ludzi, każdy z ans może mieć inne zdanie o danej sieci komórkowej i nie powinniśmy nikogo za ten wybór wytykać. W jednej miejscowości np. Orange działa bez zarzutów, ale T-Mobile w ogóle nie może się odnaleźć, a w drugiej T-Mobile będzie najlepsza, ale Orange najgorsza. Jedni stwierdzą, że Play ma najlepszą ofertę, a Plus najgorszą. A inna grupa osób będzie sobie zachwalać Plusa, a o Play nie będą chcieli słyszeć. Takie różnice mogą powstać ze względu na potrzeby ludzi. Nam może zależeć na nielimitowanych rozmowach i SMS-ach, a naszemu przyjacielowi na dużej ilości Internetu. Jak już wyżej wspomniałam mamy cztery najbardziej popularne sieci komórkowe. Dobrze, że są różne, ponieważ mamy w czym wybierać. Możemy porównać różne oferty, a często się zdarza że rywalizacja między sieciami Orange, Play, Plus i T-Mobile jest tak duża, że można negocjować warunki umowy. W przypadku, gdy jesteśmy stałym klientem jest szansa na lepsze oferty, czy promocje. Dużo osób ceni sobie podejście indywidualne do nich. Często się zdarza, że im więcej mamy numerów czy urządzeń w danej sieci tym możemy liczyć na lepsze warunki od operatora.

Podsumowując mamy cztery najbardziej popularne sieci w Polsce Orange, Play, Plus oraz T-Mobile. Każda z nich jest inna, co pozwala nam wybierać i znaleźć idealną dla siebie. Nie ma tak, że tylko jedna jest najlepsza i wszyscy muszą ją mieć. Ze względu na różnorodność oczekiwań, możemy być w innej sieci niż nasz przyjaciel. To nic złego. Po prostu zależało nam na innych rzeczach i stąd ta różnica. Dużo osób kieruje się ceną, aby mieć fajnie skomponowany abonament i nie płacić przy tym za dużo.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *