Jak oszuści przyciągają do siebie osoby młode?

Jak oszuści przyciągają do siebie osoby młode?

Oszuści, którzy wyłudzają pieniądze przez internet, szukają do pomocy szczególnie ludzi młodych. Nie wynika to jednak z ich zapału do pracy i energii, którą dysponują, ale z ich naiwności i przekonania, że należą im się pieniądze za klikanie w jedno miejsce na monitorze przez dziesięć minut. Chociaż żaden poważny pracodawca nie może nam tego zaoferować, to oszusta stać na składanie tego typu obietnic.

Dużo pieniędzy za niewiele pracy

Najlepszym sposobem na wciągnięcie do nieświadomej spółki młodej osoby jest zaproponowanie jej ogromnych pieniędzy za niewiele pracy. I tak w wielu miejscach natkniemy się na ogłoszenia o pracę, w których oferuje nam się po kilka tysięcy brutto za poświęcenie pięciu godzin w tygodniu na wypełnianie wniosków albo ankiet. Brzmi to podejrzenia, ale oszuści świetnie potrafią sprzedać swoje racje. W ten sposób osoba, która wykaże się zainteresowaniem albo pozwala się wkręcić w zakładanie fałszywych kont do wyłudzeń, albo zostaje słupem, czyli oddania swojego konta innej osobie za niewielką opłatą.

Fałszywe ogłoszenia o pracę na darmowych serwisach

Najczęściej oferty tego typu pracy wystawia się na darmowych serwisach ogłoszeniowych. Może to wynikać stąd, że poważne serwisy dla pracodawców coraz częściej wymagają weryfikacji albo z tego, że młodzi ludzie zwyczajnie ich nie odwiedzają. W końcu nie mają jeszcze bogatego CV, którym mogliby się pochwalić, nie mówiąc już o koncie na LinkedIn. A po serwisach ogłoszeniowych potrafią świetnie się poruszać i wyłapać okazję. Do tego na tego typu stronach przeważnie możemy kontaktować się przez czat, co znacznie ułatwia oszustowi przekierowanie nas na komunikator, który nie jest przez nikogo kontrolowany.

Szukanie pracownika przez Facebooka

Facebook to doskonałe miejsce dla oszustów. Wystarczy założyć jedno fałszywe konto albo komuś je ukraść, wejść na grupę, na której młodzi ludzie poszukują pracy i napisać ogłoszenie, które brzmi niesamowicie kusząco. I w zasadzie tyle wystarczy, bo prędzej czy później sporo młodych ludzi nam odpowie, będą co najmniej zaciekawionymi formą pracy, która pozwala im zarobić trochę pieniędzy bez wychodzenia z domu, bo prawie zawsze chodzi nam o pracę zdalną. W ten sposób oszust werbuje potrzebne mu osoby, a dzięki działaniu za pośrednictwem Facebooka dodaje sobie wiarygodności.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *