Co powinno zwiększyć czujność w ogłoszeniu o pracę?

Co powinno zwiększyć czujność w ogłoszeniu o pracę?

Okres wakacyjny to czas szukania pracy, zarówno przez młode osoby, które mają przerwę w roku szkolnym, jak i tych, którzy swoją edukację już zakończyli i szukają pierwszego poważnego zajęcia. Właśnie teraz pojawiają się podejrzane ogłoszenia o pracę, które mogą żerować na naiwnych i nieznających jeszcze rynku osobach albo są tylko przykrywką dla oszustów, którzy szukają kogoś do prania swoich brudnych pieniędzy.

Duże pieniądze przy braku kwalifikacji

Jeśli w ogłoszeniu o pracę wypisane jest naprawdę spore wynagrodzenie, rzędu od trzech do pięciu tysięcy brutto miesięcznie, a wystawca stwierdza, że wasze zarobki będą zależeć tylko od waszego zaangażowania, to coś może być naprawdę nie tak. Szczególnie jeśli w tym samym ogłoszeniu zaznacza, że jedyne, czego potrzebujesz, to komputer z dostępem do internetu i mail do kontaktu. W takim wypadku coś jest zdecydowanie nie tak. Dodatkowo jeśli nie jest powiedziane wprost, na czym miałaby polegać twoja praca, to nie powinieneś w ogóle kontaktować się z wystawcą tego ogłoszenia i poszukać sobie czegoś innego.

Wymagana pełnoletniość osoby zainteresowanej

Jeśli w ogłoszeniu zostało zaznaczone, że koniecznie musisz mieć ukończone osiemnaście lat, to bardzo zły znak. Po pierwsze nigdy nie podaje się wymagań co do wieku osoby potrzebnej do pracy, bo każdy świetnie zdaje sobie sprawę, czy może aplikować na dane stanowisko przy swoim wieku, czy nie. Wyjątkiem są oczywiście ogłoszenia, w przypadku których jedynym wymaganiem jest komputer i chęć do pracy. Po drugie takie oczekiwania mogą mieć sens, jeśli mamy do czynienia z oszustwem. Wykorzystywanie nieletnich do oszustw może sprowadzić na nich poważne problemy, ale w przypadku osoby dorosłej łatwiej jest z takiej sytuacji wybrnąć.

Okres próbny na czas nieokreślony

Każda umowa ma określony czas, przez jaki obowiązuje. W przypadku umowy na okres próbny jest dokładnie tak samo. Jeśli w ogłoszeniu jest napisane, że musisz najpierw przejść okres próbny, którego długość będzie zależała od twojego tempa pracy albo zadań, które dostaniesz do wykonania, to coś jest ewidentnie nie tak. W końcu pracodawcy nie powinno obchodzić na początku, czy wykonać powierzone zadania, ale jak sprawdzisz się w pracy, skoro chce podpisać z Tobą umowę na dłużej. A jeśli do tego w ogóle nie ma mowy o podpisaniu umowy na okres próbny, to od razu zamknij kartę z takim ogłoszeniem.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *