16 rzeczy, które smartwatch może zrobić dla Ciebie

16 rzeczy, które smartwatch może zrobić dla Ciebie

Po co robić wszystko w smartfonie? Deleguj funkcje do swojego smartwatcha, będzie to o wiele bardziej komfortowe, istnieje wiele możliwości, które te „wearables” oferują Ci, więcej niż sobie wyobrażasz. Smartwatche i ich funkcje zrewolucjonizowały rynek technologii mobilnych. Te urządzenia typu wearables pozwalają na wykonywanie wszelkiego rodzaju innowacyjnych funkcji bezpośrednio z nadgarstka. Dzięki najlepszym smartwatchom możesz zmniejszyć liczbę minut, w których korzystasz ze smartfona, unikając kłopotów związanych z trzymaniem go w ręku za każdym razem, gdy chcesz coś sprawdzić, i zrobić tak wiele rzeczy, że musieliśmy ułożyć długą listę, abyś mógł sam odkryć możliwości, jakie oferują.

 1. Sterowanie muzyką za pomocą smartwatcha. Dzięki smartwatchowi możesz kontrolować, co słyszysz przez cały czas. Zazwyczaj te małe urządzenia mogą być skonfigurowane do działania jako pilot muzyczny do urządzeń odtwarzających muzykę, takich jak smartfony, lub komputery.
 2. Wyświetlanie karty pokładowej za pomocą smartwatcha. Przeszukiwanie dokumentów, wiadomości lub e-maili w celu uzyskania w pośpiechu karty pokładowej na każdym lotnisku może należeć do przeszłości dzięki smartwatchom i aplikacjom.
 3. Monitoruj swoją aktywność fizyczną za pomocą zegarka na rękę. Znajomość i monitorowanie codziennej aktywności fizycznej jest bardzo ważne dla poprawy zdrowia każdego dnia, a smartwatch może Ci w tym pomóc dzięki wykresom, dziennej liczbie kroków, a nawet funkcji monitorowania tętna.
 4. Odpowiadanie na e-maile. Jeśli potrzebujemy szybko odpowiedzieć na maila, a korzystanie z naszego smartfona czy komputera jest uciążliwe, dzięki smartwatchowi możemy to zrobić za pomocą głosu, wirtualnej klawiatury lub powtarzających się fraz.
 5. Znajomość tekstów piosenek. Wyobraź sobie, że wykonujesz piosenki swoich ulubionych wykonawców i wymyślasz puste słowa, albo, z drugiej strony, urządzasz konkurs karaoke na imprezie. Dzięki smartwatchowi i aplikacjom możesz czytać teksty piosenek i jednocześnie dobrze się bawić, śpiewając razem z nimi.
 6. Zapal światła w domu. Istnieją również inteligentne żarówki, które dobrze współgrają ze smartwatchem. Jeśli wracasz do domu zmęczony w nocy i jedyne, co chcesz zrobić, to przygotować pokój, wystarczy jedno stuknięcie nadgarstka, aby włączyć światła.
 7. Znajdź partnera. Randki online są obecnie jednym z najbardziej popularnych i skutecznych sposobów na znalezienie partnera. Najpowszechniej używane aplikacje w tej dziedzinie są obecnie aktualizowane zgodnie z duchem czasu.
 8. Odbieranie połączeń. Zdarzają się sytuacje, w których niemożliwe jest podniesienie smartfona, aby odebrać połączenie, albo dlatego, że masz zajęte ręce, albo dlatego, że nie zdajesz sobie z tego sprawy. Dzięki swojemu smartwatchowi możesz odebrać każde połączenie bezpośrednio z nadgarstka.
 9. Znajomość przyszłości, przynajmniej w sensie meteorologicznym. Kolejną zaletą smartwatchy jest korzystanie z aplikacji, które mogą z wyprzedzeniem poinformować Cię, jaka będzie pogoda w Twojej okolicy za naciśnięciem jednego przycisku.
 10. Odbieraj wszystkie powiadomienia z Twojego smartfona. Kolejną z podstawowych funkcji smartwatcha jest możliwość sprawdzenia wszystkich powiadomień, a przynajmniej tych, które filtrujesz, które codziennie bombardują Twój smartfon, bez wyjmowania go z torby czy torebki, tak prosto jak spojrzenie na nadgarstek.
 11. Zobacz swoją listę zakupów. Innym naprawdę przydatnym zastosowaniem jest robienie cotygodniowych lub comiesięcznych zakupów przy użyciu inteligentnej listy zakupów, na której można skreślać zakupione produkty po prostu je dotykając. Możesz to zrobić na swoim smartwatchu dzięki aplikacjom.
 12. Oszczędność czasu użytkowania smartfona – a także czasu pracy baterii. Żyjemy podłączeni do smartfona: wiadomości, e-maile, powiadomienia, flirtowanie, rozmowy, rozrywka, gry. Noszenie zegarka na nadgarstku wyeliminuje za jednym zamachem wiele godzin, które spędzamy patrząc na smartfona, a korzystając z tego faktu, zaoszczędzimy sporo baterii w urządzeniu.
 13. Tworzenie spersonalizowanych poleceń. Wyobraź sobie, że wracasz do domu i jednym stuknięciem na swoim smartwatchu włączasz komputer stacjonarny lub otrzymujesz powiadomienie na nadgarstek o zbliżającej się ulewie. Dzięki inteligentnym aplikacjom możesz tworzyć spersonalizowane „przepisy” poleceń, które pozwolą Ci wykonywać te i wiele innych czynności za pomocą smartwatcha.
 14. Obrazy i zdjęcia ze smartfona na smartwatchu. Jeśli chcesz wrócić do wszystkich zdjęć, które zrobiłeś aparatem swojego smartfona, dzięki połączeniu między smartfonem a smartwatchem możesz to zrobić w najwygodniejszy sposób.
 15. Pytaj Google Now lub Siri o wszystko i o nic. Kolejną z funkcji smartwatcha jest zdolność do rozpoznawania głosu i wykonywania czynności, o które poprosisz asystentów głosowych, takich jak Siri na Apple Watch lub Google Now na smartwatchach z systemem Android Wear.
 16. Zobacz, która jest godzina. Po tak wielu różnych funkcjach mogliśmy zapomnieć, że nasz smartwatch, choć jest inteligentny, to nadal jest zegarkiem na rękę, więc można na nim zobaczyć godzinę, kiedy tylko chcemy, tak jak na tradycyjnym zegarku, a nawet zmienić jego wygląd, kiedy tylko chcemy.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *