Co nie wpływa na twoją ochronę przed oszustami?

Co nie wpływa na twoją ochronę przed oszustami?

Oszustwa internetowe stają się coraz bardziej skomplikowane i przeciętnemu użytkowniki internetu może sprawić trudność odróżnienie go od prawdziwej sytuacji. Wiele osób błędnie uważa, że mają wystarczającą wiedzę, żeby nie dać się złapać. Tymczasem cały czas pojawiają się nowe sposoby na oszukiwanie i nowi oszuści, którzy wiedzą, jak skutecznie uśpić czujność zbyt pewnej siebie osoby albo takiej, która jeszcze o nich nie słyszała.

Częste bywanie w internecie

Pewność siebie podczas spotkania z oszustem to najbardziej zgubna cecha. Wielu internautów uważa, że dzięki swojemu doświadczeniu w sieci, od razu rozpoznaliśmy potencjalnego oszusta i nie daliby się im okraść. W rzeczywistości może być jednak zupełnie inaczej. Przeważnie to właśnie osoby, które uważają się za ekspertów w danej dziedzinie, najczęściej wiedzą o niej najmniej. Z oszustwami jest bardzo podobnie. Im bardziej jesteś pewny, że na pewno rozpoznasz oszusta, tym bardziej podatny jesteś na oszustwo, które nie wzbudzi twoich podejrzeń. Twoja przekonanie o wiedzy sprawia, że jesteś mniej czujny.

Znajomość popularnych sposobów oszustw

Możesz być świetnie obeznany z najpopularniejszymi oszustwami w internecie. Możesz nawet nadążać za nowinkami w tym temacie i znać się na psychologii takich zachowań. Są jednak momenty, w których możesz stracić czujność. Oszust możecie złapać Cię, kiedy będziesz zmęczony albo jakaś oferta szczególnie przyciągnie twoją uwagę. W takich sytuacjach jesteś bardziej podatny na sugestie i często działasz impulsywnie. Wiedza o oszustwach jest kluczowa do tego, żeby uniknąć wplątania się w nie, ale jednocześnie często nie wystarcza. Jeśli oszust jest sprytny, namówi Cię do tego, żebyś oddał mu swoje pieniądze.

Złapanie oszusta na gorącym uczynku w przeszłości

Najbardziej pewna siebie osoby to te, które miały do czynienia z oszustem i nie dały się oszukać. To cecha szczególnie młodych osób, które w internecie przesiedziały połowę swojego życia. To, że raz już udało Ci się złapać kogoś na gorącym uczynku, nie oznacza, że następnym razem będzie równie łatwo. Pamiętaj, że nie musi to świadczyć o twojej wybitnej inteligencji albo przeczuleniu na takie zachowania, a jedynie o nieuważności osoby po drugiej stronie. Nigdy nie trać czujności. Nie zakładaj, że skoro raz jakiemuś oszustowi się nie udało, to już żaden nigdy Cię nie zaczepi albo Ty nigdy nie dasz się nabrać na jakąś sztuczkę.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *