Telefon 790500500

Dzięki komentarzom użytkowników serwisu ktoto.info udało nam się zebrać dużą ilość informacji na temat niechcianych połączeń z numeru telefonu 790500500. Na podstawie wspomnianych komentarzy możemy określić, kto do nas dzwoni z wyżej wymiennego numeru. Okazuje się, że za numerem telefonu 790500500 stoi sieć Play i jej próby weryfikacji informacji.

Pierwsze oceny i komentarze do tego numeru pochodzą z końca stycznia 2018 roku, więc numer ten jest aktywny od bardzo dawna. Początkowe komentarze mówią o tym, że numer ten jest głuchy i przez kilka sekund po odebraniu nikt się nie odzywa. Spowodowane to jest zapewne tym, że zapewne automat nawiązuje dużą ilość połączeń a dopiero po automatycznej weryfikacji odebrania telefonu przełącza do wolnego w danej chwili telemarketera. Jest to popularne rozwiązanie stosowane w wielu centrach telemarketingu. Nieodebrany telefon potrafi wydzwaniać kilka a nawet kilkanaście razy dziennie aż do skutku. Część użytkowników serwisów informuje o tym, że telemarketer przedstawia nową ofertę sieci, część pisze o weryfikacji poprawności i aktualności danych. Zastanawiające jest jednak to, że podczas rozmowy doradca prosi o podanie numeru PESEL co nie powinno mieć miejsca ze względów bezpieczeństwa.

Numer telefonu +48790500500 oceniony został przez naszych użytkowników jako numer niebezpieczny. Nie mamy możliwości zweryfikowania czy numer faktycznie należy do sieci Play. Dlatego też prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas rozmowy z tym numerem, uważajmy jakie dane podajemy i dokładnie słuchajmy co mówi do nas telemarketer oraz na co wyrażamy swoją zgodę. Jeśli nie chcemy otrzymywać więcej takich połączeń sugerujemy skontaktowanie się z siecią Play w celu odwołania zgody na kontakt w celach marketingowych.

Autor: Jakub Goldberg. Data: 03.08.2020

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.