Telefon 662293122

Pierwsze wzmianki u numerze telefonu 662293122 pochodzą z wczoraj czyli 19 sierpnia 2020 roku. To właśnie wtedy serwis internetowy do wyszukiwania nieznanych numerów i sprawdzania kto do nas dzwonił i czyj to numer czyli ktoto.info zanotował pierwsze aktywności związane z tym numerem. Mimo, że numer nowy to już stanowi dużą część nieznanych numerów dzwoniących masowo w Polsce.

Opinie o numerze 662293122 są w większości negatywne i można je podzielić na dwie główne grupy. Pierwsza znacząca grupa komentatorów mówi o tym, że numer ten natarczywie i wielokrotnie dzwoni a po odebraniu słychać w słuchawce ciszę. Może to sugerować, choć nie musi, że numer 662293122 wykorzystywany jest przez automatyczne systemy wywołujące w celu sprawdzenia, czy dany numer telefonu abonenta jest aktywny (więc zapewne korzystają ze starej bazy numerów, która może być nieaktualna) oraz sprawdzają, które numery i którzy abonenci odbierają nieznane im telefony. Wszystko to w celu weryfikacji pod który numer (aktywny i odbierający nieznane) mają następnie zadzwonić telemarketerzy. I tak też się dzieje. Parę dni po odebraniu takiego głuchego telefonu dzwoni telemarketer z ofertą. Użytkownicy mówią tu o ofertach zarówno telefonii komórkowej jak i na przykład ofertach fotowoltaiki.

Numer +48662293122 jest natrętny i najprawdopodobniej weryfikuje aktywnych użytkowników. Z tego powodu, aby nie wpaść w sidła telemarketerów, sugeruje się aby nie odbierać go dla własnego bezpieczeństwa. Odebranie takiego numeru może sprawić, że nie opędzimy się następnie od tele-handlowców, którzy będą wykorzystywać bazę z naszym numerem do późniejszej wielokrotnej sprzedaży.

Autor: Jakub Goldberg. Data: 20.08.2020

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.