Telefon 616107160

W minionym tygodniu, jednym z najbardziej spamerskich numerów telefonów według serwisu ktoto.info był numer 616107160. To z niego pochodziła znaczna część telefonicznego nękania zarejestrowana w Polsce. Przez użytkowników serwisu został jednoznacznie określony jako negatywny. Wszystkie obecne głosy na to wskazują, że należy na niego uważać. Poniżej prezentujemy to co dzięki komentarzom użytkowników udało się ustalić.

Za numerem tym stoi najprawdopodobniej firma telemarketingowa, która chce „sprzedać” bezpłatne bony wakacyjne podszywająca się według naszych użytkowników pod program rządowy Wakacje Plus. Część użytkowników informuje również w swoich komentarzach, że może chodzić o wyłudzanie danych osobowych. Użytkownicy w swoich komentarzach zwracają także uwagę na niejasne procedury związane z danymi osobowymi a w przypadku pytań o podmiot zarządzający tymi danymi następuje rozłączenie się. Jeśli to faktycznie prawda, to takie działanie jest niezgodne z prawem. Dodatkowo użytkownicy informują, że telemarketerzy zachowują się niekulturalnie i wpadają w swoisty słowotok nie dając dojść do słowa.

W ocenie serwisu ktoto.info na podstawie przekazanych przez użytkowników opinii, ocen i komentarzy, należy jasno i wyraźnie stwierdzić, że numer +48616107160 należy uznać za niebezpieczny i zaleca się dużą ostrożność w odbieraniu tego telefonu. Ponadto prosimy uczulić własnych seniorów, rodziców i dziadków, żeby nie dali się nabierać na telefoniczne oferty i w każdym przypadku skonsultowali się z kimś, kto ma możliwość zweryfikowania telefonicznej oferty.

 

Autor: Jakub Goldberg. Data: 18.08.2020

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.