Telefon 602197024

Swoją aktywność numer telefonu 602197024 zaczął 24 lipca 2020 roku i swoją aktywnością wdarł się na szczyt listy najczęściej wyszukiwanych nieznanych numerów telefonu prezentowany przez wyszukiwarkę nieznanych numerów ktoto.info. Numer ten we wspomnianym serwisie ma ocenę negatywną albo drażniącą. Jednak ilość komentarzy sprawia, że możemy z dużym prawdopodobieństwem zidentyfikować dzwoniącego i powiedzieć coś więcej o tym numerze.

Za numerem telefonu 602197024 stoi sieć komórkowa Orange, która to sieć poprzez swoich marketerów wydzwania do użytkowników z nową ofertą. Jeden z użytkowników mówi o chęci sprzedaży usług Orange Energia, ale nie możemy tego potwierdzić. Numer ten do dzwonienia (do wywoływania połączeń) używa automatycznych systemów, które najpierw dzwonią do użytkownika a dopiero później, po uzyskaniu połączenia (po odebraniu tego numeru) przełączają rozmowę do telemarketera. Sprawia to, że część użytkowników mówi o „głuchych połączeniach”. Dzieje się tak dlatego, że przez kilka sekund po odebraniu (zanim połączą nas do konsultanta) słyszymy w słuchawce ciszę.

Numer +48602197024 wydaje się bezpieczny, lecz musimy także napisać o negatywach. Jak zawsze potępiamy używanie systemów wywołujących (jeśli ktoś chce nam coś sprzedać to raczej on powinien czekać na nas przy słuchawce a nie zmuszać nas do czekania aż konsultant łaskawie się z nami połączy i się do nas odezwie). Jednak odebranie tego numeru nie sprawia, że coś nam może grozić. Oczywiście zalecamy jak zawsze ostrożność. Dziwi jednak używanie przez Orange numerów sugerujących T-Mobile – na to też uważajmy.

Autor: Jakub Goldberg. Data: 19.08.2020

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.