Telefon 223263300

Numer telefonu 223263300 to rekordzista niechcianych połączeń. Król spamu telefonicznego w Polsce. Bazując na statystykach, codziennie generuje ponad 1% niechcianych telefonów w Polsce. Jeden na sto nieznanych numerów, jakie dzwonią do kogokolwiek z Polski to właśnie ten numer. Stąd jego przydomek, jakim nazwaliśmy go na wstępie czyli „Król Spamu Telefonicznego”.

Numer ten pojawił się w serwisie stosunkowo niedawno. Pierwsze wzmianki pochodzą z października 2019 roku. Jednak na rynek wskoczył z przytupem i od pierwszego dnia zasypał niechcianymi połączeniami setki telefonów w Polsce. Czym się wyróżnia? Otóż generuje połączenie trwające pół sekundy. Nasz telefon wyda z siebie jeden sygnał i zamilknie. Nie ma także możliwości oddzwonienia na ten numer, aby dowiedzieć się kto jest po drugiej stronie słuchawki. Najprawdopodobniej (a właściwie to mamy pewność) że numer ten służy do automatycznej weryfikacji numerów. Zapewne jakaś firma korzysta ze starej bazy numerów, gdzie znajduje się sporo kontaktów martwych. Musi więc zweryfikować które numery są żywe a które już są nieczynne. Dlatego też wykonuje tak dużo połączeń dziennie i dlatego też wystarczy im jedna sekunda połączenia.

Cóż można powiedzieć więcej o numerze +48223263300? Na pewno nie damy w tym miejscu porady tak jak w przypadku innych numerów, gdzie dajemy rekomendacje czy numer odebrać. Ze względu na półsekundowe połączenia nie ma fizycznie możliwości odebrać telefonu a jeśli komuś się uda bo na przykład będzie miał akurat telefon w dłoni, to i tak nie zdąży powiedzieć do słuchawki „halo” a numer już się rozłączy.

Autor: Jakub Goldberg. Data: 03.08.2020

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.